Oturum Aç

 ​ Öğrenci Bilgi ve Belgeleri

 

1.       Öğrenci belgesini nereden alabilirim?

E-devletten veya Öğrenci Otomasyon Sistemi üzerinden talepte bulunarak ıslak imzalı ise Öğrenci İşleri Direktörlüğünden, elektronik imzalı ise otomasyon sisteminden üzerinden alabilirsiniz.

 

2.       Arkadaşım İl dışında, onun adına öğrenci belgesi veya transkript alabilir miyim?

Öğrenci otomasyondan talep ettiği belgeyi alacak kişinin kimlik bilgilerini de ekleyerek Öğrenci İşleri Direktörlüğü ogrenciisleri@bezmialem.edu.tr adresine mail yolu ile iletmesi halinde alabilir.

 

3.       Öğrenci kimlik kartlarımız ne kadar sürede verilir?

Kesin kayıt esnasında kayıt yaptırılırken kimliğinizi hemen alabilirsiniz.

 

4.       Üniversiteye ilk kez kayıt yaptırıldığında verilen kimlik kartı, bütün öğrenim süresince geçerli midir?

Her Eğitim-Öğretim yılı başlangıcında öğrenci kimlik kartında 1 yıl geçerli olan hologram, Öğrenci İşleri Direktörlüğü tarafından Eğitim-Öğretim yılı başlangıçlarında yapıştırılır.

 

5.       Öğrenci kimlik kartı kaybolursa ne yapmam gerekir?

Öğrenci İşleri Direktörlüğüne uğrayarak alacağınız Öğreci Kimlik Kartı Kayıp formunu doldurarak Mali ve İdari İşler Direktörlüğüne yapacağınız ödeme doğrultusunda verilen makbuzu birimimize teslim etmeniz gerekir.

 

6.       Öğrenci İşleri Direktörlüğü'nden hangi belgeleri alabilirim?

Öğrenci Belgesi, Transkript, Dil Yeterlilik, Askerlik Belgesi, Öğrenci Kimlik Kartı vb. belgeleri alabilirsiniz.

 

7.       Mahkeme kararı, evlilik vs. sebebiyle adım/soyadım değişti, Üniversitedeki resmi işlemlerde yeni adımı/soyadımı kullanmak istiyorum. Bunu nasıl sağlayabilirim?

Değişiklik yaptığınız resmi belge, mahkeme kararı ve yeni kimliğiniz ile Öğrenci İşleri Direktörlüğümüze gelerek bilgilerinizin güncellenmesi talebinde bulunabilirsiniz​.