Oturum Aç

 Öğrenim Ücretleri ve Ödemeler

1.       Sınıfta kaldığım zaman ÖSYM tarafında verilen bursum gider mi?

ÖSYM bursları eğitim sürecindeki başarı düzeyinden bağımsız olarak, normal eğitim öğretim süresince kesintisiz devam eder. Eğitim-Öğretim süresi sonunda okulu uzatmanız durumunda AKTS başı eğitim ücretini ödemek zorundasınız.

 

2.       Sporcu bursu var mı?

Sporcu bursumuz vardır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

3.       Kardeş indirimi var mı?

Kardeş olan öğrencilerin her birine ödenmesi gereken ücret üzerinden %10 indirim sağlanır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

4.       İlk tercih indirimi var mı?

Üniversitemizin Lisans bölümlerine veya Önlisans programlarına, birinci tercihlerinden yerleşenlere %10 indirim uygulanır. Ayrıca; ilk tercihinden itibaren birbiri peşi sıra Üniversitemiz programlarını tercih edip bu tercihlerinden herhangi birine yerleşen öğrenciye %10 "İlk Tercih" indirimi uygulanacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

5.       İlk tercih indirimi bütün öğrenim süremi kapsıyor mu?

Evet, öğrenim sürenizi kapsamaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

6.       Peşin ödeme indirimi yapılıyor mu?

Peşin ödemelerde %5 indirim yapılmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

7.       Ücretlerin ödeme koşulları (peşin / taksit) nelerdir?

Peşin ödemelerde %5 indirim ve 1 peşin 9 taksit yapılmaktadır. Kalan tutar için (World, Bonus, Axess, Maximum, Combo, Paraf) belirtilen kredi kartlarına 9 taksit imkânı sağlanmaktadır. (Taksit yapılacak toplam tutar kadar kredi kartının kullanım limiti ve bakiyesi bulunması gerekmektedir; Toplam Tutar blokeye alınarak işlem yapılmaktadır.)

Online Tahsilat Sisteminde Online Tahsilat Sistemini kullanarak Kredi Kartınızla peşin veya 9 taksit ile ödeme yapabilmek için tahsilat.bezmialem.edu.tr'den giriş yapıp (kaydınız yoksa yeni kayıt oluşturarak), Eğitim ödemelerinizi kredi kartınızla online olarak gerçekleştirebilirsiniz.

 

8.       Bütünleme sınavları ücretli midir?

Hayır. Bütünleme sınavları ücretsiz yapılmaktadır.​